Zakup mieszkania na rynku pierwotnym
Nieruchomości

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym

Inwestycja w nowy dom lub mieszkania wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, jednak ludzie coraz częściej decydują się na taki krok, by zyskać niezależność. Poszukując firmy, której powierzy się czuwanie nad całym procesem powstawania budynku, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Na terenie Krakowa warto wziąć pod uwagę firmę budopol.pl, która jest jedną z najbardziej znanych przedsiębiorstw prowadzących działalność deweloperską. Na swoim koncie ma wiele realizacji, w tym budynków użyteczności publicznej, a cała obszar działania nie ogranicza się wyłącznie do województwa małopolskiego.

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym

Popularność firm budowlanych

Na terenie Polski funkcjonuje wiele firm budowlanych, w miarę rozwoju rynku deweloperskiego pojawia się również mnóstwo nieuczciwych zabiegów. Nierzadko pojawiają się doniesienia o przypadkach, w których traci się oszczędności całego życia, ponieważ powierza się je w niewłaściwe ręce. Dlatego zalecana jest szczególna ostrożność, pośpiech jest złym doradcą i może spowodować ogromne straty materialne, zalecana jest przede wszystkim rozwaga w podejmowaniu decyzji. Jedną z firm, która od lat dba o nieposzlakowaną opinię wśród klientów jest Budopol, swoją siedzibę ma w Krakowie, jednak realizacje przeprowadza na terenie całego kraju oraz za jego granicami. Widząc, jak wiele osób decyduje się na zakup mieszkania lub domu na rynku pierwotnym, firma wskazuje na wiele zalet takiego rozwiązania.

Zakup nowego mieszkania - zalety

Inwestycja w postaci zakupu nowego domu lub mieszkania od dewelopera jest zdecydowanie najlepszą lokatą posiadanego kapitału, gdyż jego wartość rynkowa jest utrzymana na wysokim poziomie. Odwrotnie prezentuje się sytuacja z lokum z rynku wtórnego, wówczas ceny mogą ulegać nadmiernemu zaniżeniu, przez co ewentualna przeprowadzka staje się mało opłacalna. Większość osób, których marzeniem jest zakup mieszkania od dewelopera w Krakowie, czy innym mieście, są zmuszeni zaciągnąć kredyt w banku, czasami na wiele lat. Warto wiedzieć, że instytucje finansowe znacznie szybciej i chętniej zdecydują się ponieść ryzyko, jeżeli pożyczona suma ma być przeznaczona na zakup nowej nieruchomości. W przypadku pojawienia się problemów z terminowymi spłatami rat, zabezpieczenie kredytu hipotecznego w postaci takiego mieszkania jest jak najbardziej wystarczające. Osoby, które chcą rozpocząć wspólne życie w nowym mieszkaniu bezpośrednio od dewelopera mają wolną rękę co do kwestii urządzenia wnętrza. Można zdecydować o umeblowaniu, rodzajach podłóg w poszczególnych pomieszczeniach oraz kolorach ścian – wykonawca zrobi wszystko według wybranego projektu. Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym jest ponadto objęte aż 5-letnią gwarancją z tytułu rękojmi, odpowiedzialność za ewentualne nieprawidłowości ponosi deweloper. W ofercie deweloperskiej znajdują się także zazwyczaj miejsca parkingowe dla mieszkańców, co jest ogromnym ułatwieniem głównie dla rodzin z małymi dziećmi. Oszczędnością jest również podatek, gdyż w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego, nabywca jest zwolniony z uiszczenia podatku od czynności cywilno-prawnych.