Dlaczego warto szukać mieszkania w Poznaniu?
Nieruchomości

Dlaczego warto szukać mieszkania w Poznaniu?

Biorąc pod uwagę sześć największych polskich miast, stolica Wielkopolski odnotowała najwyższy wzrost liczby nieruchomości w 2018 roku. Deweloperzy w ostatnim roku byli aktywni. Poznański rynek nieruchomości jest w dobrej formie.

Do pojawienia się nowych lokali motywują przede wszystkim dobre wyniki sprzedaży, duży popyt i coraz większa liczba inwestorów.

Dlaczego warto szukać mieszkania w Poznaniu?

Oferty mieszkań na poznańskim rynku

Pod względem liczby ludności, Poznań zajmuje 5 miejsce w ogólnopolskim rankingu. Wyprzedza go tylko Warszawa, Kraków, Łódź i Wrocław. Obecnie stolica Wielkopolski liczy 538 tysięcy mieszkańców. Aktualnie Piątkowo i Rataje są najbardziej zaludnione. Dalsze miejsca zajmują Wilda, Łazarz, Naramowice i Winiary. Jednak eksperci wskazują, że w ciągu 20-30 lat, dużą popularnością będą się cieszyć przedmieścia: Sołacz, Kierz i Krzesiny.

Oferta rynku nieruchomości jest zróżnicowana. Znajdziemy mieszkania różniące się metrażem, standardem i lokalizacją.

Ośrodki coworkingowe i start-upy

W poznańskiej gospodarce ważną rolę odgrywa handel, motoryzacja i turystyka. Poznań oferuje świetna ofertę gastronomiczną. Znajduje się tutaj dużo hoteli. Ważną gałęzią gospodarki są też usługi i przemysł. Dynamicznie rozwijają się firmy finansowe, ubezpieczeniowe i budowlane. Działa tutaj dużo profesjonalnych agencji nieruchomości.

Występują tutaj świetne warunki dla początkujących przedsiębiorców. Dlatego na poznańskim rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych startupów. Businessmani mogą skorzystać z centrów biznesowych i coworkingowych.

Ważny ośrodek akademicki

Dobre perspektywy kariery zawodowej w Poznaniu przyciągają studentów z różnych zakątków Polski. Poznańska oferta edukacyjna jest zróżnicowana i ciekawa. W mieście działają 23 uczelnie wyższe. Liczba studentów przekroczyła już 100 tysięcy, z czego ponad 70% studiuje stacjonarnie. Poznań wyróżnia się największą liczbą studentów.

Komunikacja miejska

Poznań zajmuje wysokie miejsce w rankingach jakości życia i samorządów. Jest to miejsce atrakcyjne dla prowadzenia biznesu. Eksperci zaliczają Wielkopolskę do regionu przyszłości.

Niewątpliwym atutem Poznania jest dobrze rozwinięta komunikacja miejska. Mieszkańcy i turyści mogą korzystać z dużej liczby linii autobusowych i tramwajowych. Rocznie z komunikacji miejskiej korzysta 255 mln pasażerów. Ważną zaletą jest dobra infrastruktura dla rowerzystów.

Dlaczego warto szukać mieszkania w Poznaniu?

Atrakcje kulturalne, sportowe i galerie handlowe

W Poznaniu znajdują się doskonałe centra handlowe. W sumie powierzchnia handlowa w Poznaniu liczy 720 tys. km2.

Każdego roku organizowanych jest ponad 200 różnych imprez kulturalnych i sportowych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oferta sportowa i kulturalna jest naprawdę zróżnicowana. W imprezach co roku bierze udział ponad milion osób. Infrastruktura sportowa znajduje się na najwyższym poziomie.

Poznań, stolica Wielkopolski, zawsze odgrywała ważną rolę w historii Polski. Dziś pozostaje jednym z najstarszych miast, tętniących życiem. Renesansowy ratusz słynie z zegara z mechanicznymi koziołkami. W południe na Starym Rynku możemy usłyszeć hejnał miasta.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem TabelaOfert.pl - tutaj znajdziesz mieszkania w Poznaniu na ryneku pierwotnym.