Podwieszane WC – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?
Remont i wystrój wnętrz

Podwieszane WC – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Podwieszany sedes większości z nas kojarzy się z nowoczesnością i estetyką. Ukryty w ścianie stelaż podtynkowy sprawia, że na zewnątrz widoczna jest tylko miska WC, co doskonale sprawdza się w małych łazienkach, w których każdy dodatkowy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Oprócz estetycznego wyglądu podwieszany sedes posiada także inne, istotne zalety, które przemawiają za jego wyborem.

Podwieszany sedes a kwestie higieniczne

Remontując lub wykończając łazienkę musimy podjąć wiele istotnych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego sposobu montażu sedesu. Do wyboru mamy klasyczną miskę WC stojącą lub jej nowocześniejszy odpowiednik – podwieszany sedes. Rozwiązania te różnią się między sobą przede wszystkim sposobem montażu. W przypadku miski stojącej spłuczka znajduje się na zewnątrz, natomiast w podwieszanym sedesie umieszczona jest w stelażu podtynkowym, wewnątrz ściany.

Stelaż podtynkowy i podwieszany sedes są praktyczniejszym rozwiązaniem z wielu powodów. Jednym z najważniejszych ich zalet jest łatwość w czyszczeniu poszczególnych elementów. Wisząca miska nie styka się z podłogą, dzięki czemu łatwo jest usunąć spod niej zabrudzenia oraz dbać o czystość toalety podczas rutynowego mycia podłogi. Większość elementów, w tym zbiornik spłuczki oraz odpływ toalety umieszczone są w ścianie, przez co nie tracić czasu na ich regularne czyszczenie.

Podwieszane WC – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Stelaż podtynkowy a oszczędność miejsca w łazience

Podwieszany sedes jest najlepszym wyborem do małych łazienek, w których pozostaje niewiele wolnego miejsca na sanitaria. Stelaż podtynkowy zajmuje stosunkowo niewiele przestrzeni, przez co nawet najmniejsza łazienka nie będzie wyglądała na zbyt ciasną. Podtynkowa instalacja może zostać ponadto wykorzystana w praktyczny sposób jako półka na akcesoria łazienkowe lub miejsca na dekoracje. Przestrzeń ponad stelażem może zostać natomiast zagospodarowana w praktyczny sposób poprzez umieszczenie w niej płytkiej, wysokiej szafki na kosmetyki i inne drobne akcesoria łazienkowe.

Nowoczesne stelaże podtynkowe występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do wymiarów praktycznie każdej łazienki. Przy wyborze konkretnego z nich warto zwrócić uwagę przede wszystkim na głębokość oraz szerokość stelaża i do małych pomieszczeń postawić na niewielkie modele, które nie będą zabierały cennej przestrzeni w łazience.

Stelaż podtynkowy a ograniczenie zużycia wody

Podwieszany sedes ze stelażem podtynkowym to także doskonały wybór dla osób zwracających uwagę na kwestie ekonomiczne. Większość dostępnych w sprzedaży rozwiązań wyposażonych jest w specjalne rozwiązania, które ograniczają ilość pobieranej przez spłuczkę wody, co pozytywnie wpływa na domowy budżet oraz pozwala ograniczyć zużycie wody podczas korzystania z toalety.

Ilość zużywanej przez toaletę wody przez możemy także w bardzo prosty sposób kontrolować. Każdy nowoczesny stelaż podtynkowy może zostać bowiem wyposażony w podwójny przycisk spłukujący, którego design i kolorystyka będą dopasowane do stylu oraz aranżacji łazienki.