Kamień dekoracyjny jest modnym dodatkiem, który pojawia się w wielu polskich domach i mieszkaniach. Sam w sobie stanowi efektowną dekorację ściany pozwalając wydzielić w jednym pomieszczeniu osobne strefy np. do czytania, oglądania telewizji czy relaksu. Zasadniczo można zamontować go w niemal każdym pomieszczeniu, w tym także łazience.
Kamień dekoracyjny i jego możliwości aranżacyjne
Ogromne zainteresowanie, jakim w ostatnich latach cieszą się kamienie dekoracyjne sprawiło, że w sklepach dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór. Występują one w różnych kolorach, stylach oraz wykończeniach, co daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Kamień dekoracyjny z zasady ma postać cienkich płytek o różnych rozmiarach, które przytwierdza się do ściany za pomocą specjalnego kleju.
Montaż kamienia dekoracyjnego nie jest trudny i możemy wykonać go zarówno samodzielnie, jak i korzystając z pomocy profesjonalisty. Ten element dekoracji ścian świetnie sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w każdym stylu – w zależności od designu kamienia, możemy umieścić go zarówno w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnych klimatach, jak i pomieszczeniach retro i vintage. Kamień dekoracyjny w postaci większych płyt przypominających beton świetnie pasuje także do wnętrz w stylu industral lub loft.
Jak wpasować kamień dekoracyjny w aranżację wnętrza?
Kamień dekoracyjny pełnić może kilka funkcji. Pierwszą z nich jest oczywiście dekorowanie pomieszczenia. Ze względu na swój dość dominujący charakter, element ten pozwala ozdobić wolną ścianę w pomieszczeniu oraz zwolnić nas z konieczności umieszczenia na niej innych elementów dekoracyjnych. Może stanowić zarówno wyrazistą, wysuwającą się na pierwszy plan dekorację, jak i subtelny dodatek podkreślający klimat wnętrza.
Ciekawym zastosowaniem kamienia dekoracyjnego jest jego wykorzystanie do wydzielenia stref w mieszkaniu lub pomieszczeniu. Umieszczony na ściance działowej kamień stanowić może estetyczne tło dla półek wiszących, mebli oraz telewizora. Porycie nim części ściany pozwala natomiast wyodrębnić osobą strefę dedykowaną np. spożywaniu posiłków, czytaniu czy relaksowi.