Technika diamentowa - szybkie i sprawne wiercenie w betonie.
Remont i wystrój wnętrz

Technika diamentowa - szybkie i sprawne wiercenie w betonie.

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się również metody pracy budowlanych. W dzisiejszych czasach oprócz tradycyjnych metod wiercenia w betonie mamy do dyspozycji także nowoczesne bezpyłowe wiercenie w betonie. Mowa tu o tak zwanej technologii diamentowej. Czym właściwie ona jest, jakie są jej zalety i dlaczego warto z niej skorzystać?

Technologia diamentowa – czyli wiercenie w betonie bez pyłu i utrudnień.

Wiercenie w betonie techniką diamentową to znana i coraz to bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnych metod wiercenia. Dzięki niej prace budowlane i remontowe przebiegają w sposób niezwykle szybki i sprawny. Jak wiadomo tworzenie otworów w betonie to często wykonywana czynność. Jest niezbędna między innymi podczas instalacji różnego rodzaju instalacji sanitarnych i elektrycznych. Aby otwory w betonie były naprawdę precyzyjne warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy budowlanej, która wykona powierzone zadanie przy użyciu specjalistycznych wiertnic diamentowych. Taką firmą jest np. krakowska firma Les- Gaz, która swoje usługi świadczy na terenie całej Polski. Efekty pracy firmy Les-Gaz z całą pewnością będą dla nas zadawalające.

Technika diamentowa - szybkie i sprawne wiercenie w betonie.

Tradycyjne metody wiercenia w betonie są czasochłonne, generują wysoki poziom hałasu oraz są źródłem niezdrowego pyłu i kurzu. Ponadto krawędzie otworów uzyskane w taki sposób często są nierówne i popękane. Dlatego też obecnie tak wiele osób decyduje się na pomoc prawdziwych fachowców, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem. Nowoczesne wiertnice diamentowe w swoim składzie posiadają, bowiem jeden z najtwardszych materiałów na świecie – diament. Dlatego też wiercenie w betonie przy użyciu tego typu urządzeń jest o wiele łatwiejsze i daje o wiele lepsze rezultaty. Ponadto warto zaznaczyć, że firma Les-Gaz w swoim wyposażeniu posiada wiertnicę z własnym zbiornikiem wody, dzięki temu może korzystać z niej nawet na placach budowy, na których nie ma dostępu do wody.

Zalety techniki diamentowej.

Technika diamentowa stosowana przez firmę Les-Gaz ma bardzo wiele zalet. Nie wymaga dużych nakładów pracy. Może być stosowana do wiercenia w każdym rodzaju betonu, nawet w tym intensywnie zazbrojonym.  Prosta konstrukcja i niewielka waga urządzenia używanego przez firmę Les-Gaz umożliwia szybki montaż sprzętu w każdej pozycji. Wiercenie może być dokonywane nawet pod katem 45 stopni. Co ważne wiertnica taka wcale nie musi być mocowana do ściany, ponieważ wyposażona jest w odpowiednia przyssawkę. Firma Les-Gaz oferuje możliwość wykonania otworów wielko średnicowych do 600 mm. Otwory mogą zostać wykonane zarówno w rurach betonowych, asfalcie, wysokich budowlach, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. W przypadku techniki diamentowej nie ma konieczności wyłączania z użytku innych pomieszczeń w budynku, ponieważ technika ta zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Należy, bowiem podkreślić, że takie wiercenie jest absolutnie bezpyłowe i nie powoduje drgań, które mogłyby wpłynąć na konstrukcje budynku. Hałas również ograniczony zostaje do minimum.