Umywalki ścienne, które będą wyjątkowym elementem wyposażenia Twojej łazienki
Remont i wystrój wnętrz

Umywalki ścienne, które będą wyjątkowym elementem wyposażenia Twojej łazienki

Choć umywalki są jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdej łazienki, ich wybór niekiedy okazuje się większym wyzwaniem, niż można przypuszczać. Dzieje się tak, ponieważ rozbudowana oferta ogromnej liczby producentów oraz jednoczesna chęć stworzenia wnętrza łazienki, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również wyjątkowe pod względem designu, sprawia, że coraz trudniej podjąć decyzję o wyborze umywalki. W związku z tym w ofercie marki Laufen pojawiają się niepowtarzalne umywalki ścienne, które wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania i starannie przemyślanymi projektami. Te dwie cechy pozwalają z kolei połączyć funkcjonalność z designem, który skutecznie przyciągnie wzrok i pozwoli zaprojektować wnętrze pasujące do gustu domowników.

Dlaczego warto zdecydować się na umywalkę ścienną?

Starannie wykonana umywalka ścienna to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie praktyczne i świetnie prezentujące się rozwiązania. Znajdujące się w ofercie marki Laufen umywalki montowane na ścianie zostały bowiem stworzone przez uznanych projektantów, którzy poszukują wyjątkowych i oryginalnych pomysłów na wyposażenie zarówno małych, jak i większych łazienek. Z tego powodu proponowane umywalki występują w przemyślanych wymiarach - w przypadku łazienek o mniejszej powierzchni godnym uwagi wyborem będą między innymi umywalki ścienne z kolekcji Kartell•Laufen, które wyróżniają się wymiarami wynoszącymi od 45 do 120 cm szerokości.

Umywalki ścienne, które będą wyjątkowym elementem wyposażenia Twojej łazienki

Warto przy tym wspomnieć, że umywalki mogą występować w wersji z ukrytym odpływem liniowym, co okazuje się idealną propozycją dla zwolenników minimalizmu i purystycznych form, a także z klasycznym otworem odpływowym i przelewem - dla osób preferujących tradycyjne formy. Cienki i delikatny otwór przelewowy pojawia się ponadto w umywalkach z kolekcji Sonar, które można z powodzeniem łączyć z ceramicznym otwartym korkiem lub z systemem click-clack. Co więcej, w przypadku małych łazienek ciekawą propozycją będą również umywalki z kolekcji VAL, które wyróżniają się nie tylko kompaktowymi rozmiarami, ale także dodatkowymi funkcjami, na przykład w postaci półki odstawczej, dedykowanego pojemnika na papier toaletowy czy relingu na ręcznik do rąk. Wszystkie tego typu dodatku można zamontować przy umywalce, zyskując tym samym elegancki i funkcjonalny zestaw.

Właściciele łazienek o większej powierzchni z pewnością docenią umywalki ścienne z kolekcji Ilbagnoalessi One. Te modele umywalek przyciągają wzrok za sprawą swoich wyjątkowych kształtów, które przypominają gładki, oszlifowany biały kamień. Dzięki temu nadają łazienkom niepowtarzalnego charakteru i bardzo dobrze łączą się zarówno z klasycznymi projektami, jak i z bardziej nowoczesnymi oraz stawiającymi na produkty kojarzące się z naturą. Co więcej, umywalka ścienna z kolekcji Ilbagnoalessi One wyróżnia się także specjalnym blatem, który świetnie sprawdza się jako miejsce na kosmetyki czy akcesoria. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na umywalki ścienne Sonar, które powstają z innowacyjnego materiału SaphirKeramik® pozwalającego na stworzenie umywalek charakteryzujących się niezwykle cienkimi ściankami i bardzo dobrą trwałością.

Umywalki ścienne, które będą wyjątkowym elementem wyposażenia Twojej łazienki

Godną uwagi propozycją są również umywalki ścienne z kolekcji The New Classic, która stanowi nowoczesną odsłonę ponadczasowej klasyki, wprowadzając tym samym niepowtarzalny klimat do łazienki. Trudno ponadto przejść obojętnie obok umywalek z kolekcji INO, które cechują się delikatnymi obłymi kształtami i tym samym dodają łazienkom niepowtarzalnego charakteru.

Funkcjonalna umywalka ścienna, która staje się inwestycją na długie lata

Znajdujące się w ofercie marki Laufen umywalki ścienne występują w wersji pokrytej specjalną powłoką Laufen Clean Coat, która uszlachetnia powierzchnię ceramiki. Jej najważniejszą zaletą jest możliwość uzyskania idealnie gładkiej powierzchni, która świetnie się prezentuje i sprawia, że na powierzchni umywalek nie osadzają się różnego rodzaju zabrudzenia, kamień czy kurz, ponieważ bardzo łatwo można je usunąć strumieniem wody.

Niewątpliwą zaletą umywalek z kolekcji Kartell•Laufen są również ich wyjątkowe kolory, spośród których warto między innymi wymienić czarny z wysokim połyskiem, czarny matowy, biały matowy, grafit matowy oraz szary mat. Dzięki temu inwestorzy mogą z łatwością zaprojektować łazienki, które niezależnie od wymiarów będą wyróżniały się niepowtarzalnym wyglądem. Warto także wspomnieć, że umywalki z kolekcji Kartell•Laufen, które występują w wersji z ukrytym odpływem liniowym, mają ponadto wygodną powierzchnię odstawczą, która w zależności od modelu znajduje się po prawej lub lewej stronie i która bardzo dobrze sprawdza się jako dodatkowe miejsce na kosmetyki czy akcesoria.

Warto również zwrócić szczególną uwagę na umywalki powstałe ze wspomnianego wcześniej materiału SaphirKeramik®. Najważniejszą cechą materiału SaphirKeramik® jest możliwość tworzenia wyrobów ceramicznych charakteryzujących się niespotykanymi dotąd kształtami o niezwykle cienkich ściankach mierzących zaledwie 4-5 mm, które mimo to wyróżniają się twardością i dużą wytrzymałością. Dodatkowo warto tutaj nadmienić, że produkcja takich cienkościennych umywalek jest bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego, a to za sprawą krótszego procesu wypalania oraz mniejszej wagi. Mniejsza ilość zużytego materiału przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2, zarówno w fabrykach jak i w transporcie produktów.