Ile kosztuje docieplenie domu?
Remont i wystrój wnętrz

Ile kosztuje docieplenie domu?

Zimy coraz sroższe, lata pieką, a coraz starsze domy wymagają kolejnego docieplenia. Może dopiero co stawiasz dom i docieplenie zostawiając na koniec, nie wiesz jakich kosztów powinieneś się spodziewać. Ważne byś dokładnie określił wymagania i typ domu. Ceny na rynku są najróżniejsze, a jedną ceną, trudno jest określić proces ocieplenia domu, mając jedynie domysły jego wielkości lub kosztów tworzenia. Obliczając kosztorys musisz dokładnie spisać wszelkie czynności i materiały z jakich skorzystasz.

Należy pamiętać, że każdy materiał występuje w najróżniejszych jakościach i cenach, dlatego nie można ujednolicić, podając jedną, gdyż nie możliwe jest żeby zrobić to w sposób precyzyjny. Zależy od tego jak chcesz by było to wykonane.

Co wlicza się w cenę docieplenia domu?

Dobrze jest na początku określić możliwy budżet na dane przedsięwzięcie. Później zdecydować się na konkretne wykonanie i za pomocą jakich narzędzi. Jeśli jest to bowiem coś, co wykonasz sam, najtańszymi materiałami to można zamknąć się w kwocie kilku tysięcy złotych (mając do dyspozycji spory domek jednorodzinny). Jednak nie jest to wcale oczywiste, dlatego że zawsze materiały przelicza się na metry, dlatego rozmiar ma kluczowe znaczenie.

Ile kosztuje docieplenie domu?

Materiałami do zakupienia będą na pewno styropiany (lub inny materiał ocieplający), klej, drobne dodatkowe narzędzia służące do sklejenia, utrwalenia i innych procesów, które wykonuje się w trakcie ocieplania domu. Drugim największym kosztem jest robocizna, która w dużym stopniu zależy od danej firmy, miejsca i domu, który należy ocieplić. Dobrze jest jeśli występuje możliwość wykonania tego samemu, jednak pamiętaj, że ocieplenie domu nie jest prostą czynnością i powinny zająć się tym osoby, które wiedzą co robią. Inaczej może skończyć się to niepotrzebnym wydaniem pieniędzy, które i tak nie jest skuteczne. To samo dotyczy materiałów. Na niektórych nie warto jest oszczędzać, choć nie mowa tu o wykorzystaniu drogich marek. Najważniejsze jest, by upewnić się że materiał jest dobrej jakości i będzie służył domowi i jego domownikom, na długie lata. To najważniejsze.