Projektowanie mieszkania z antresolą – wykorzystaj przestrzeń w nowoczesny sposób
Remont i wystrój wnętrz

Projektowanie mieszkania z antresolą – wykorzystaj przestrzeń w nowoczesny sposób

Czy zawsze marzyłeś o dodatkowej przestrzeni, ale brakowało miejsca? Antresola może być odpowiedzią na to pytanie, oferując nie tylko dodatkową powierzchnię, ale także ciekawe rozwiązania przestrzenne. W artykule tym pokażemy, jak antresola może zmaksymalizować przestrzeń w starych budynkach i jak może w tym pomóc projektowanie wnętrz pod klucz.

Wysokie pomieszczenia

Zabytkowe kamienice czy loftowe przestrzenie charakteryzują się wysokimi pomieszczeniami mającymi ponad trzy metry. To powoduje, że w mieszkaniach jest sporo zupełnie niewykorzystanej przestrzeni, którą w zimie trzeba ogrzewać.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest montaż sufitów podwieszanych, ale znacznie lepszym wyjściem jest dobudowanie antresoli. To pozwala znacznie zwiększyć powierzchnię użytkową prawie każdego pomieszczenia.

Pierwszym krokiem w projektowaniu mieszkania z antresolą jest staranne zaplanowanie, gdzie się znajdzie, ponieważ nie wszędzie się sprawdzi z uwagi na swoją konstrukcję. Następnie trzeba dokładnie zastanowić się nad tym, jakie funkcje będzie pełnić, gdyż może służyć jako część sypialna w pokoju rodzeństwa, gabinet nad salonem czy przestrzeń do relaksu nad aneksem kuchennym. W zależności od indywidualnych potrzeb mieszkańców, można dostosować jej przeznaczenie.

Najlepiej zaplanować ją przy okazji generalnego remontu, a z uwagi, że nigdy nie jest on łatwy, to warto zdecydować się na usługę projektowania wnętrz pod klucz. Jest to opcja idealna dla tych, którzy nie mają możliwości lub czasu na samodzielne koordynowanie remontu.

Projektowanie mieszkania z antresolą – wykorzystaj przestrzeń w nowoczesny sposób

Pomoc architektów wnętrz

Projektowanie antresoli wymaga uwzględnienia zarówno kwestii ergonomiczności, jak i bezpieczeństwa mieszkańców. Aby uniknąć problemów z wytrzymałością konstrukcji, wrażenia przytłoczenia i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń warto zdać się na pomoc specjalistów. Doświadczeni architekci zaproponują najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązania wpisujące się jednocześnie w najnowsze trendy.

Projektowanie wnętrz pod klucz jest rozwiązaniem idealnym w tym wypadku, ponieważ oprócz szytego na miarę projektu pomieszczeń, nie trzeba się martwić etapem wykonawczym. To pracownicy biura będą zatrudniać ekipy fachowców oraz koordynować ich pracę. Zajmą się także zamówieniem właściwych, wysokiej jakości materiałów i harmonogramem ich dostaw.

Właściciele nieruchomości nie muszą robić nic, poza kontaktem z biurem i dopinaniem szczegółów. W razie nieprzewidzianych sytuacji to na architektach spoczywa znalezienie najlepszego rozwiązania sytuacji i to w określonym na początku budżecie. W przypadku dobudowy antresol w pomieszczeniach jest to szczególnie istotne, gdyż ich dodanie jest bardziej złożone niż zwykłe odświeżenie przestrzeni.

Projektowanie mieszkania z antresolą to fascynujące i trudne wyzwanie, ale z pomocą biura architektów na pewno przebiegnie sprawnie. projektowanie wnętrz pod klucz jest usługą, którą warto rozważyć. Z odpowiednim planowaniem, uwzględnieniem funkcjonalności i estetyki, a także fachowym wykonawstwem można stworzyć unikalne miejsce. I to bez zbędnego stresu i znajomości rynku remontowo-budowlanego.