Na czym polega bezwykopowa renowacja kanalizacji?
Wskazówki

Na czym polega bezwykopowa renowacja kanalizacji?

Zatkana lub uszkodzona linia kanalizacyjna jest sytuacją awaryjną. Najgorsze, co możesz teraz zrobić, to odłożyć tę naprawę. Wszelkie blokady lub pęknięcia powodują cofnięcie się odpływów, zalanie fundamentów i skażenie domu. Bezwykopowa naprawa kanalizacji jest szybsza i tańsza od tradycyjnych metod.

Nowoczesna metoda zmienia dynamikę naprawy, ponieważ nie trzeba wykopywać rowu wzdłuż rury, aby uzyskać dostęp do uszkodzonego obszaru. Teraz wystarczy wykonać kilka małych otworów, aby wykonać zadanie. Profesjonalna mikro kamera umożliwia zdalną pracę.

Na czym polega bezwykopowa renowacja kanalizacji?

Oszczędność czasu

Nowoczesna bezwykopowa renowacja kanalizacji jest szybsza niż tradycyjne metody. Technicy korzystający z klasycznych sposobów spędziliby najpierw kilka godzin na wykopywaniu uszkodzonej linii kanalizacyjnej. Na samym końcu musieliby poświęcić jeszcze dużo czasu na wypełnienie rowu. Oprócz tego trzeba jeszcze doliczyć czas naprawy uszkodzonych rur. Dlatego technologia bezwykopowa zajmuje znacznie mniej czasu. Wymaga też mniejszej liczby pracowników. Możemy więc w ten sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Technologie bezwykopowe i wykopowe w ulicach o dużym natężeniu ruchu

W przypadku głównych ulic i skrzyżowań tradycyjna budowa lub naprawa podziemnych sieci kanalizacyjnych może być bardzo problematyczna. Może stanowić poważny kłopot dla kierowców, jak i pieszych. Należy też uwzględnić, że miejska sieć podziemnych przewodów jest niezwykle skomplikowana.

W takiej sytuacji bezwykopowa technologia będzie idealnym rozwiązaniem. Spowoduje tylko małe utrudnienia komunikacyjne w pobliżu wykopów lub studzienek.

Niedrogie rozwiązanie

Technologia bezwykopowa może wymagać większych nakładów początkowych. Jednak po zainwestowaniu w niezbędne narzędzia i sprzęt do realizacji bezwykopowych projektów, koszty szybko się zwrócą. W rzeczywistości taka technologia jest sporo tańsza od tradycyjnej. Nie utrudnia też ruchu pieszego i drogowego. Dzięki temu lokalne firmy mogą działać normalnie.

Na czym polega bezwykopowa renowacja kanalizacji?

Mniejsze niedogodności

Ten punkt wynika bezpośrednio z wcześniejszego. Nowoczesna technologia gwałtownie zmniejsza zapotrzebowanie na inwazyjne wykopy. Ma znacznie mniejszy wpływ na otaczające środowisko, zarówno pod względem ekologicznym, jak i społecznym. Dzielnice mieszkaniowe pozostają nietknięte, a handlowe nie muszą się martwić o mniejszą liczbę klientów. Obszary wiejskie również pozostaną nienaruszone. Hałas i zanieczyszczenie powietrza zostaną ograniczone do minimum, a czas naprawy jest krótki. Dlatego jest przyjazna dla środowiska.

Gdy sieć kanalizacyjna jest uszkodzona, mieszkańcy nie mogą już swobodnie korzystać z wody w swoim domu. Muszą poczekać, dopóki technicy nie zakończą naprawy. Tradycyjne prace trwają 7-14 dni. Jednak teraz wiele napraw odbywa się w ciągu 24-48 godzin. Przygotowanie trwa znacznie krócej.

Wykopy mogą być niebezpieczne. W nowoczesnej technologii zostały ograniczone do minimum. Gwarantuje dokładną instalację rur, precyzyjną konserwację i naprawę. Do diagnozy problemu i kontroli wykonanych prac naprawczych służy mikro kamera.