Co zrobić w przypadku awarii sieci kanalizacji w bloku mieszkalnym?
Wskazówki

Co zrobić w przypadku awarii sieci kanalizacji w bloku mieszkalnym?

Awaria kanalizacji w naszym mieszkaniu może być dużym problemem nie tylko dla nas, ale również naszych sąsiadów. Jak wyjść z tych problemów najszybciej i bez wydawania na to wielu pieniędzy.

Podział awarii sieci kanalizacyjnej

Bardzo często fachowcy dzielą awarie sieci kanalizacyjnych na dwa powody: zapchanie lub nieszczelność. Zarówno jedna, jak i druga awaria może być bardzo dotkliwa w skutkach. Dlatego tak ważne jest szybkie działanie. Jeżeli będziemy czekali z tym, może się okazać, że na skutek rozszerzającego się problemu, awarii uległa cała sieć kanalizacyjna. Może się to wiązać z gruntowną wymianą całej sieci, co w przypadku bloku mieszkalnego będzie zadaniem niezwykle trudnym do wykonania. Należy zatem pamiętać nie tylko o sobie oraz sąsiadach, których nasz problem z pewnością dotknie.

Co zrobić w przypadku awarii sieci kanalizacji w bloku mieszkalnym?

Naprawiać samemu czy zatrudnić profesjonalistów?

Jest to bardzo częste pytanie nie tylko, jeżeli chodzi awarię sieci kanalizacyjnej, ale również innego rodzaju problemów. Jeżeli problem został przez bardzo szybko wykryty i jego naprawa potrwa kilka godzin, dobrym rozwiązaniem jest spróbowanie naprawy awarii na własną rękę. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli czegoś nie jesteśmy pewni, to lepiej od razu zadzwonić po specjalistów. Swoich doświadczeniem i wiedzą z pewnością szybciej rozwiążą problem niż my sami. Oczywiście będzie się to wiązało z większymi kosztami, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką.

Jaki jest najpopularniejszy sposób na zapchane rury?

Zapchane rury występują znacznie częściej niż problem z nieszczelnością rur. Dobrym sposobem na pozbycie się tej awarii jest początkowe udrożnienie rury. Jeżeli to nie pomoże, konieczna będzie pomoc fachowców. W odpowiedni sposób osuszą oni wnętrze rury oraz zamontują odpowiedni materiał, który uniemożliwi na ponowne zapchanie rury kanalizacyjnej w tym miejscu. Wydaje się to bardzo skomplikowanym procesem, ale dobry profesjonalista może to wykonać w ciągu kilku godzin. Bardzo dużo oczywiście zależy od głębokości problemu. Niekiedy renowacja trwa nawet kilka dni, gdyż bardzo trudno dojść do zapchanego miejsca.