Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami w Warszawie. Na czym polega?
Nieruchomości

Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami w Warszawie. Na czym polega?

Zarządzanie nieruchomościami jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza w tak dużym mieście jak Warszawa. Jest to długoterminowy i wymagający proces, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie obiektu we właściwym stanie technicznym, prawnym, ekonomicznym i wizualnym. Właściwie sprawowane zarządzanie nieruchomościami pozwala zwiększyć zyski z wynajmu oraz zdejmuje z barek właściciela obiektu wiele obciążających go obowiązków. To klucz do sukcesu pod warunkiem, że powierzymy to zadanie odpowiedniemu podmiotowi.

Istota zarządzania nieruchomościami. Jakie elementy się na nie składają?

Zarządzanie nieruchomościami jest długoterminowym procesem, który wymaga sporo zaangażowania ze strony sprawującej go osoby. Za całokształt czynności wykonywanych w jego ramach odpowiedzialny jest zarządca nieruchomości, który może być zarówno niezależnym profesjonalistą, jak i działać z ramienia biura zarządzania nieruchomościami w Warszawie. Na zarządzanie nieruchomościami składa się wiele różnych elementów.

Zalicza się do nich m. in. zapewnienie odpowiedniej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości, dbanie o kwestie energetyczne, zagwarantowanie bezpieczeństwa na terenie obiektu, odpowiedzialne inwestycje, a także utrzymywanie nieruchomości w stanie niepogorszonym przez cały okres zarządzania. Bardzo ważną kwestię stanowi tu jakość świadczonych usług oraz zaangażowanie zarządcy, który musi być dyspozycyjny oraz w pełni skoncentrowany na interesach obiektu, nad którym sprawuje pieczę. Znalezienie profesjonalisty, który wywiąże się ze wszystkich pokładanych w nim nadziei, nie jest wbrew pozorom łatwe.

Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami w Warszawie. Na czym polega?

Kto może pełnić funkcję zarządcy nieruchomości?

Wybór profesjonalnego zarządcy nieruchomości dodatkowo utrudnia fakt, że w dzisiejszych czasach właściwie nie istnieją ograniczenia w dostępie do tego zawodu. W praktyce, zarządcą nieruchomości może mianować się każda osoba, która posiada ubezpieczenie OC i pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych. To, czy posiada ona niezbędne do tego celu doświadczenie, kwalifikacje i wiedzę, często jest niemożliwe do zweryfikowani, a to, czy zatrudniliśmy właściwą osobę, okazuje się już w trakcie realizowania umowy. Istnieje jednak sposób, aby wybrać w pełni profesjonalnego zarządcę.

Taką gwarancję mamy nawiązując współpracę z zewnętrzną firmą – jest nią biuro zarządzania nieruchomościami w Warszawie. To profesjonalna firma, która bardzo starannie dobiera swoich współpracowników, a w jej szeregach pracują wyłącznie licencjonowani zarządcy z potwierdzonymi kompetencjami zawodowymi. Nawiązanie z nią współpracy jest więc obecnie najlepszym sposobem na powierzenie zarządzania nieruchomościami profesjonaliście z prawdziwego zdarzenia.

Oprócz licencjonowanych zarządców, każde biuro zarządzania nieruchomościami w Warszawie zatrudnia ponadto innych specjalistów – m. in. administratorów, techników, konserwatorów, specjalistów podatkowych, księgowych i radców prawnych. Dzięki temu jest w stanie zaoferować swoim klientom kompleksowe usługi realizowane na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał we współpracy z Integrum Management – profesjonalne biuro zarządzania nieruchomościami warszawa.