Mieszkanie czy dom w  Niepołomicach-co wybrać?
Nieruchomości

Mieszkanie czy dom w Niepołomicach-co wybrać?

Zakup mieszkania lub domu jest poważną i kosztowną inwestycją. Dlatego decyzja powinna być przemyślana. Nie podejmuj jej pod wpływem emocji. Wybierając idealne lokum warto zwrócić uwagę na budżet, upodobania, potrzeb i styl. Jedno z kluczowych pytań brzmi “Gdzie?”

Idealna lokalizacja

Coraz więcej osób rezygnuje z mieszkania w aglomeracji na rzecz małego, klimatycznego miasteczka. Warto też mieć na uwadze, że urocze miejscowości nie są już traktowane jako prowincje, ale sypialnie hałaśliwych i zakorkowanych metropolii. Mieszkanie w Wieliczce lub Niepołomicach ma wiele zalet. Przede wszystkim cena mieszkania lub domu jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Ponadto dojazdy do szkoły, uczelni i pracy w Krakowie wcale nie wychodzą tak drogo. Obie miejscowości są świetnie skomunikowane ze stolicą Małopolski.

Jeśli cenisz spokój i ciszę, koniecznie rozważ taką lokalizację. Możesz odpocząć na świeżym powietrzu, poczytać książkę i posłuchać śpiewu ptaków. W każdy weekend możesz odpocząć na tarasie w gronie rodziny i przyjaciół. Sam decydujesz, kiedy chcesz odpocząć w ciszy, a kiedy urządzić imprezę. W każdej chwili możesz też pojechać do Krakowa. Budowane są nowe drogi. Uruchamiane są nowe linie autobusowe i kolejowe.

Mieszkanie czy dom w  Niepołomicach-co wybrać?

Cena

Szukając mieszkania lub domu, zwróć też uwagę na cenę. Zwykle im większa miejscowość, tym wyższa cena za metr kwadratowy. Jeśli dysponujesz mniejszym budżetem, warto wziąć pod uwagę mniejsze miasta. Zabudowania nie są tak gęste jak w metropoliach. Nie będziesz też miał dużych problemów z zaparkowaniem. W Wieliczce lub Niepołomicach możesz kupić mieszkanie w podobnym standardzie, co w Krakowie, ale za niższą cenę. Dlatego takie mieszkania są coraz częściej wybierane przez młode małżeństwa. Nowe bloki powstają na zielonych osiedlach.

Biorąc pod uwagę statystyki, można stwierdzić, że coraz więcej Polaków decyduje się na mieszkanie lub dom na obrzeżach lub podmiejskich miejscowościach. Dlatego nie ograniczaj się tylko do Krakowa. Koniecznie zwróć uwagę na Wieliczkę, Niepołomice i inne okoliczne miasteczka.