Dlaczego w Krakowie sprzedaje się coraz więcej mieszkań?
Nieruchomości

Dlaczego w Krakowie sprzedaje się coraz więcej mieszkań?

Branża nieruchomości w ostatnich latach przeżywa bardzo owocny okres. Coraz większe zapotrzebowanie na mieszkania sprawia, że powstaje coraz więcej firm deweloperskich, które prześcigają się w oferowaniu coraz tańszych mieszkań, po to, aby zyskać jak największą liczbę klientów.

Dlaczego Kraków jest taki popularny?

Kraków oprócz swojej historii jest bardzo ważnym szlakiem komunikacyjnym i jednym z największych miast w południowej Polsce. Stanowi bardzo dobre centrum nauki oraz technologii. Coraz więcej firm (również zagranicznych) otwiera swoje filie właśnie w Krakowie. Rośnie zatem potrzebowanie na wykształconych pracowników. Rynek pracy w Krakowie jest już dosyć mocno wyeksploatowany. Potrzebne są zatem nowe i świeże siły nabywcze spoza terenów Krakowa.

Coraz więcej osób młodych wiąże swoją przyszłość właśnie ze stolicą województwa małopolskiego. Co za tym idzie, koniecznie jest budowanie nowych mieszkań. Całość zamyka się w jedną całość. Rozwój nowych firm jest bezpośrednio związany z koniecznością budowy mieszkań.

Dlaczego w Krakowie sprzedaje się coraz więcej mieszkań?

Czy ceny mieszkań spadają?

Jeżeli jest bardzo duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania, jest rzeczą jasną, że również rosną ceny. Niestety na próżno szukać w Krakowie tanich mieszkań, które można zakupić. Coraz częściej można zauważyć trend, w który mieszkania kupuje się już na etapie otrzymania pozwoleń na budowę. Kupujemy zatem mieszkanie, które jeszcze tak naprawdę nie istnieje. Zamiast tego jest pole, które za kilka miesięcy zmieni się w jeden wielki plac budowy.

Dlaczego ceny mieszkań są tak wysokie?

Są dwa główne powody, dla których ceny mieszkań są tak wysokie. Pierwszym z nich jest rosnący popyt na nowe mieszkania. Drugim z nich są ciągle rosnące koszty kupna materiałów budowlanych. Często panuje opinia, że firmy deweloperskie zakupują materiały kiepskiej jakości. Prawda jest jednak taka, że każdy rodzaj materiałów budowlanych jest coraz droższy. Inwestycja budowlana to ogromne środki finansowe, które musi wydać inwestor, aby nowe mieszkania mogłyby mu się zwrócić.