Jak się dobrze przygotować do remontu?
Remont i wystrój wnętrz

Jak się dobrze przygotować do remontu?

Jak dobrze przygotować się do remontu?

Remont mieszkania czy domu to duże przedsięwzięcie i spore wyzwanie dla każdego. Można się jednak postarać o to, aby przebiegł sprawnie i w miarę szybko, jeśli przygotujemy się do tego odpowiednio szybko i przemyślimy wszystkie etapy. Bardzo dobrym pomysłem jest przygotowanie sobie całego harmonogramu prac remontowych, jakie planujemy wykonać i można to zrobić z ekipą remontową jaką wynajmujemy.

Sprawdźmy kiedy najlepiej jest wykonać remont, czy nie istnieją jakieś przeszkody czasowe, które uniemożliwia wykonanie kolejnych prac, np. w trakcie okresu grzewczego ciężko jest wymienić grzejniki i rurki ciepłownicze.

Prace zaplanujmy tak, ze najpierw wykonujemy te najcięższe i najbardziej pracochłonne, następnie powoli etapami przechodzimy do tych lżejszych i drobnych, które nie wymagają dużego zaangażowania siły. Jeśli to wszystko wykonamy zgodnie z przygotowanym harmonogramem, oszczędzimy sobie wielu kłopotów i niepotrzebnego stresu, który nadwyręży nasze zdrowie.

Prace remontowe najlepiej rozpoczynać w okresie wiosenno – letnim, najpóźniej postarajmy się wykonać wszystko do jesieni. W zimie można poświęcić czas na prace związane np. z klatką schodową lub z renowacją podłogi, ale wszystkie prace związane z wymianą okien, wymiana instalacji, malowaniem i szpachlowaniem ścian, starajmy się wykonywać w cieplejsze dni, kiedy to otwarte okna nie spowodują nieprzyjemnego chłodu w domu.Sprawdźmy także dostępność materiału jaki chcemy kupić do wykończenia wnętrz. Niekiedy okazuje się, ze płytki jakie chcemy koniecznie ułożyć w mieszkaniu nie są dostępne od ręki i musimy czekać kilka tygodni co opóźni całość remontu.

Jak się dobrze przygotować do remontu?

Podpowiemy poniżej jak warto zaplanować kolejność prac remontowych, tak by przebiegały sprawnie i w miarę szybko:

- wymiana instalacji grzewczych, elektrycznych, gazowych i kanalizacyjnych,

- wykonanie wylewek,

- wykonanie sufitów podwieszanych,

- tynkowanie i szlifowanie ścian,

- układanie płytek i biały montaż w łazience,

- gruntowanie ścian i malowanie,

- położenie parkietów lub paneli,

- montaż listew przypodłogowych,

- montaż mebli i zabudowy AGD.